Warunki sprzedaży

Gwarancja

Nasza firma pragnie zapewnić Państwu najwyższą jakość towarów i usług dlatego wszystkie meble objęte są 24-miesięczną gwarancja.
Gwarancja obejmuje wady fabryczne produktu.

 

Realizacja

Zamowienia realizowane są w terminie 3-6 tyg. (meble tapicerowane)  od momentu potwierdzenia.

 

Jak Kupić

  • Przeglądnij ofertę
  • Wybierz meble (rodzaj, kolor, materiał ,ilość)
  • Złóż zamówienie mailowo lub telefonicznie

Płatności

Akceptujemy następujące sposoby zapłaty:
    • gotówką przy dostawie
    • płatność na konto

Transport

Zapewniamy również transport.
Koszty transportu ustalane są na podstawie wielkości zamówienia oraz odległości od naszego magazynu do miejsca przeznaczenia.
 

 

WARTO WIEDZIEĆ :

Meble ze skóry naturalnej– gwarancja nie obejmuje

1. uszkodzeń mechanicznych, termicznych czy chemicznych (wynikających z niewłaściwego czyszczenia), także naturalnego zużycia jak np. marszczenia, czy wyciągania się skóry na siedziskach.
2. uszkodzenia powstałe w wyniku niedbałego zachowania np. nacięcia przez ostre przedmioty
3. uszkodzenia spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem
4. zabrudzenia spowodowane brakiem pielęgnacji i/lub niewłaściwą pielęgnacją
5. Przebarwienia wywołane przez kontakt z farbującymi tekstyliami, jak np. dżinsy
6. szkody spowodowane przez środki impregnujące, środki do usuwania plam i do wybielania, lakier do paznokci / zmywacz do lakieru i/lub inne środki czyszczące zawierające alkohol i rozpuszczalniki
7. szkody wywołane przez działanie wysokiej temperatury, ognia oraz płynów żrących jak również szkody spowodowane przez zwierzęta

Cechy nie podlegające reklamacji:

Skóra jest naturalnym produktem, w związku z tym posiada wszystkie cechy jego pochodzenia. Unikalne i indywidualne oznaki mogą pojawić się tylko na jedynym kawałku materiału i nie powinny być traktowane jako wady. Nadają one skórze niepowtarzalną
tożsamość : Zadrapania,zgrubienia,blizny, otarcia, żyłki.

 

CHARAKTERYSTYKA SKÓR NATURALNYCH:

Prawdziwa skóra jest wyrobem naturalnym – oddycha, jest ciepła, posiada indywidualne cechy które zwiększają jej naturalny czar i piękno.
W związku z tym, widoczne będą na niej ślady takie jak małe blizny, żyły, zadrapania, zmarszczki, błędy pigmentu, a także powierzchnie o różnej strukturze nawet w obrębie jednego błamu. Te charakterystyczne cechy w żadnym wypadku nie pomniejszają jej naturalnego piękna, a wręcz przeciwnie, są znakami których szukać powinien każdy kupujący, gdyż potwierdzają naturalną klasę skóry. Żyjące zwierzę jest odkryte i narażone na różne wpływy środowiska; naturalna skóra posiada właściwości charakterystyczne dla jej oryginalności – są nimi indywidualne cechy i ślady zgromadzone stopniowo przez lata. Nie można ich nazwać defektami i nie skracają one „życia” skóry – w rzeczywistości poprawiają jej wygląd i pozwalają odróżnić od imitacji skóry.
W miarę upływu czasu, podczas użytkowania skóra może ulec wytarciu – co jest normalne podczas eksploatacji, uwydatnia w ten sposób wytartą powierzchnię (odcień patyny).

 

JAK DBAĆ  O SKÓRĘ:

Jak wiadomo skóra jest produkowana ze skór bydlęcych (krowich), dlatego też musimy ją traktować (jako „raz żyjącą”) ze staranną uwagą, by zapewnić jej długowieczność.
Podobnie jak ludzka skóra ma skłonność do usychania i pękania jeśli jest narażona na zbyt wysoką temperaturę. Dlatego też należy unikać stawiania mebli skórzanych blisko kaloryferów albo ognia (kominka), unikać bezpośredniego światła słonecznego, jako że promienie słoneczne mają niewątpliwy wpływ na kolor mebla. Nie używać detergentów, nieodpowiednich środków do pielęgnacji (zwłaszcza wyprodukowanych na bazie alkoholu, benzyny i rozpuszczalników). Wywabiaczy plam (odplamiaczy) – mogą one trwale uszkodzić skórę.
W garbarni skóra poddawana jest skomplikowanym procesom obróbki, które pozbawiają jej zdolności regeneracji. Dlatego podczas preparacji wykorzystywane są substancje nawilżające, których zadaniem jest nadanie skórze miękkości i elastyczności. Jednak podczas eksploatacji substancje te wyparowują pozostawiając skórę bez ochrony przed szkodliwymi czynnikami takimi jak zmiany temperatury, wilgotności a przede wszystkim soli (zawartej np. w pocie ludzkim), które powodują przesychanie skóry prowadząc do jej stwardnienia i pękania. Dlatego tak ważne jest aby „pomagać” skórze w jej regeneracji. Bardzo często mamy też w przypadku skóry doczynienia z uszkodzeniami. Wszelkiego rodzaju plamy, zadrapania, zarysowania, uszkodzenia spowodowane działaniem wody czy temperatury, w znacznym stopniu ograniczają długotrwałe użytkowanie skóry.

UWAGI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI:

Podstawowym sposobem dbałości o wyroby skórzane jest ich regularne odkurzanie, co wydatnie ogranicza kumulację zabrudzeń. Zalecane jest odkurzanie na sucho (najlepiej stosując ścierki przyciągające kurz). Aby skóra jak najdłużej zachowywała swoje właściwości powinna być okresowo poddawana zabiegom konserwującym. W zależności od intensywności użytkowania zabiegi takie powinno się stosować 2-4 razy w roku, nie należy jednak robić przerw dłuższych niż 6 miesięcy (maksymalna trwałość powłoki impregnującej). Należy pamiętać, aby powstałe podczas użytkowania intensywne zabrudzenia i plamy usuwać jak najszybciej.
Ochrona i pielęgnacja mebli skórzanych
Zarówno skóra naturalna jak i eko skóra posiadają warstwę ochronną, jednak stosowanie do ich czyszczenia nieodpowiednich środków takich jak kremy, czy spraye zawierające naftę, alkohol, amoniak czy rozpuszczalniki, może spowodować zniszczenie i zmiany koloru skóry.
 
• Aby uniknąć ścierania się lica, delikatnie przecierać całość powierzchni wilgotną szmatką (uwaga: nie trzeć!).
• Używać tylko letniej wody. Wysoka temperatura może spowodować trwałe uszkodzenia na licu skóry.
• Nie namaczać! – może się zdarzyć, że woda odbarwi skórę.
• Nie używać detergentów, środków chemicznych, zwłaszcza wyprodukowanych na bazie alkoholu, benzyny i rozpuszczalników
• Pamiętać, że tłuszcz, olej, pot może rozpuścić barwnik tworząc odbarwienia.
• Krem do rąk przyczynia się do destrukcji apretury skóry (najczęściej w okolicach podłokietników gdzie zazwyczaj spoczywają dłonie, skóra może się odbarwić bądź sprawiać wrażenie popękanej struktury) Czytać dokładnie informacje podane na środkach przeznaczonych do pielęgnacji skór w celu sprawdzenia czy dany środek może być stosowany do tego rodzaju skór